« Organizačné mýty: Ľudia sa rodia organizovaní | Index | Organizačné mýty: Nemám čas určovať priority »

Organizačné mýty: Večný nával vecí

Poslané: Pondelok, júl 09, 2007 o 8:18 AM od RC

Ďalší organizačný mýtus sa týka dojmu, že nie je možné zastaviť neustály nával emailov, pošty a vecí na nás. Podľa Susan je ale realita iná a väčšinu pošty a "záležitostí" je možné obmedziť tak, aby neznižovali kvalitu nášho života. Kroky ktoré navrhuje sú proaktívne, o ich funkčnosti je ale bohužiaľ možné trocha pochybovať.

Obmedzenie emailu
Ak vás otravujú emaily, Susan navrhuje napísať autorovi aby vás vyradil z mailinglistu. Každý kto má skúsenosť so spamom vás určite bude vystríhať pred takýmto konaním. Tento postup je vhodné použiť iba v prípade vyžiadaných emailov (a aj tam je výsledok často otázny), v prípade nevyžiadaných emailov je tento postup krajne nevhodný.
Ak máte naopak problémy s organizáciou potrebnej pošty, skúste vyskúšať GTD na email.

Obmedzenie pošty
Susan navrhuje zrušiť predplatné na všetky časopisy, všetky ich aj tak určite nestíhate prečítať.

Obmedzenie vecí
V tejto časti sa Susan venuje populárnej otázke ako sa zbaviť darčekov ktoré nám "nesedia". Navrhuje darovať ich kolegom v odľahlej časti budovy, zobrať ich domov (do práce) a tam ich vyhodiť alebo dať verejne najavo aké darčeky sa vám páčia a považujete ich za vhodné k darovaniu.

Zbavenie sa návalu vecí je otázkou kreativity, predchádzajúce návrhy sú preto iba vzorové. Susan sa ponúkla, že v komentároch k originálnemu článku prípadne pomôže vymyslieť stratégiu aj na ďalšie príklady od čitateľov.

Originál článku Productivity & Organizing Myth #2 – Can’t stop influx

« Organizačné mýty: Ľudia sa rodia organizovaní | Hore | Organizačné mýty: Nemám čas určovať priority »