« Organizačné mýty: Raz stačí | Index | Organizačné mýty: V mojej kope to ľahko nájdem »

Organizačné mýty: Správny plánovací nástroj je všetko čo potrebujem

Poslané: Piatok, júl 13, 2007 o 8:30 AM od RC

Keď získam ten správny nástroj na manažment času, ten správny kalendár alebo iný nástroj, potom sa stanem skutočne produktívnym. To je práve to čo tak celkom v skutočnosti neplatí. Správne nástroje sú predpokladom produktivity, dôležitejšia je ale schopnosť správne ich používať. Susan vo svojom článku píše ako nikto z nás by neočakával že sa stane záhradníkom-expertom len vďaka kúpe lopaty. Ani že bude hrať ako Chopin, keď sa stane vlastníkom nového klavíra. Prečo potom niekto prepadne presvedčeniu že ak získa tie správne nástroje tak sa magicky stane produktívnym?
Cesta k produktivite vedie cez zavedenie štandardných operačných procedúr - spôsobu ako dobre používať nástroje. Susan zvlášť upozorňuje na to, že nie je dôležité nástroje ovládať perfektne. Naučiť sa to vyžaduje zbytočne veľa energie a času. Dobré používanie nástrojov stačí na výrazné zlepšenie kvality života.
Charakteristikou štandardných operačných procedúr je, že automatizujú štandardné činnosti a umožňujú tým koncentrovať energiu a sústredenie na veci ktoré automatizovať možné nie je - plánovanie, rozhodovanie a komunikovanie. Ak používate GTD, používate súbor operačných procedúr, ktoré slúžia aj tomuto účelu.

Originál článku Productivity & Organizing Myth #5 – the right planner (tool) is all you need

Zmena: Piatok, júl 13, 2007 8:31 AM

« Organizačné mýty: Raz stačí | Hore | Organizačné mýty: V mojej kope to ľahko nájdem »